2024. október 11.
Idén 15. alkalommal rendezték meg október 3-án Budapesten a Magyar Fenntarthatósági Csúcsot, melyen az üzleti élet, civil szféra, kormány és tudomány képviselői együtt keresték a válaszokat és megoldásokat a fenntarthatóság kérdéseire.
Mivel mi is felelősen gondolkodunk és folyamatosan kutatjuk az újabb lehetőségeket a cselekvésre személyes és vállalati szinten is, megdöbbenve hallgattuk a tudományos előadások előrejelzéseit a különböző tendenciák kapcsán: túlnépesedés, klímaváltozás, élelmiszer pazarlás, megnövekedett energiaszükséglet, kihasználatlan zöld energiaforrások. Nagyon fontos, hogy összefogjunk, hogy mindenki megtegye a saját környezetében azokat a lépéseket, amelyek segítenek a világunkat élhetőbbé tenni. Például, a körforgásos gazdaság jegyében mi már rég óta odafigyelünk, milyen irodaeszközöket használunk, amit lehet, újrahasznosítunk, szelektíven gyűjtjük a hulladékot. A konyhákban keletkezett komposztálható szerves anyagokat (gyümölcshéj, kávézacc, stb.) is külön szelektáljuk, és a szegedi komposztfutárokkal együttműködve gondoskodunk arról, hogy azt a természetbe visszajuttassuk értékes tápanyag formájában.
A konferencián felszólalók mindegyike kiemelte, hogy politikai támogatás és szabályozás, társadalmi összefogás és paradigmaváltás kell, ugyanakkor minden egyes tett számít a közös célunk és jövőnk érdekében.
Az előadók az ESG (Environmental, Social, Governance) stratégia kialakítására, a jelentéstétel fontosságára és aktuális előírásaira is felhívták a figyelmet. Az ESG jelentéstétel abban segíti a cégeket, hogy megfelelő, mérhető és átlátható fenntarthatósági célokat tűzhessenek ki, és megértsék, hogy a szervezet hogyan teremthet értéket környezete és ügyfelei számára.
Rengeteg ötlettel tértünk vissza Szegedre, és a már meglévő szokásainkat szeretnénk újakkal bővíteni. Hiszen ahogy az egyik előadáson is elhangzott, a világ folyamatosan változik, és a túlélés záloga az, hogy vele együtt mi is fejlődjünk, és tudatosan tegyünk ezért lokálisan, amellett, hogy globálisan gondolkodjunk.
További információ és ötletek:
Zöld és fenntartható irodai gyakorlat
Kislábnyom Hírlevél
Komposztfutár Szeged